Nays T!ng
"Gerçeğ!n Kenarından Hayatın Düzen!ne..."

Psikopat - Kitap

Etiketler: , , ,


Gerilim kitabı severlere okudugum muhteşem bir kitabı tavsiye ediyorum.Okuduğum ilk gerilim kitabı bu..vE Onunla sevdim ben gerilim kitaplarını."Keith Ablow" un "Psikopat" adlı kitabı hafızamdan hiç çıkmayacak.Emin olun sizinde hayatınıza girecek bir kitap.Tabi okursanız :). Muhteşem bir psikolojik gerilim kitabı olan "Psikopat"ta her okuyanın söylediği gibi kendinizi buldugunuzu göreceksiniz.Kitaptan kısaca bahsedeyim ama önce Büyüklerimiz ne demiş onlara bakalım.Sonra da benim yazdıklarıma bakarsınız.En son veriyorum çünkü Spoiler kısımlar var.Yani belki heyecanınızı kaçıracak şeyler anlatmışımdır.Hakkında yapılan yorumlardan tatmin olursanız benim yazdıklarıma bakmayın bile. :)

On iki ceset, on iki eyalet. Kimsenin bilmediği şey ise, “Otoban Katili”nin, sahte bir güvenlik duygusu yaratarak, kurbanlarının aklını çelen ve onların en karanlık ve en gizli sırlarını, mucizevî bir şekilde kavrayan yetenekli bir psikiyatrist olduğudur. O, aynı zamanda hem kurbanlarının günah çıkardıkları bir papaz, hem de onların cellâdı rolünü üstlenir. Katil, The New York Times’a bir mektup yazarak, ünlü adli psikiyatrist Frank Clevenger’ı, gazetenin ilk sayfasında yayımlanacak ve sadece gerçekleri anlatan mektuplarının takası aracılığıyla, kendisini tedavi etmeye çağırır ve zihninin yarattığı insanlık dışı duygularını Clevenger’a, onu iyileştirecek cesarete sahip –ya da bunu denerken ölecek– tek kişiye açar.

"Muhteşem Bir Gerilim Başyapıtı"
-Entertainment Weekly-

"Mükemmel Bir Psikolojik Gerilim Kitabı"
-Harlan Coben-

“Ablow psikolojik gerilim romanlarının kralı. Dikkatli olun, çünkü bu sayfalar ellerinizi yakabilir .”
—Dennis Lehane-

"İnsanı adeta büyüleyen şoke eden bir kitap"
-Nelson DeMille-

“Hızlı tempolu ve korkutucu.”
—Janet Evanovich

“Son derecede ilgi çekici… Keskin viraj ve kıvrımlarıyla, insanı şok eden ve hayrete düşüren, gizemle dolu bir lunapark treni. Keith Ablow dışında hiçbir yazar, insan kalbinin en gizli ve karanlık bölgelerine ulaşan, bu denli derin bir tünel kazamaz.“
—Tess Gerritsen -

“Ustaca, canlı ve dinamik yazı biçimiyle Ablow, hasar görmüş hayatlardaki dehşet ve umutsuzluğu adeta resmediyor.”
—Jonathan Kellerman

“İnsan zihnini yönlendiren, muhteşem bir psikolojik gerilim romanı.”
—Publishers Weekly-

“Keith Ablow, Thomas Harris’in içgüdülerine sahip.”
—James Ellroy -

“Birinci sınıf bir gerilim romanı.”
—The Washington Post -


“Büyüleyici… Ürpertici ve seksi.”
—James W. Hall -

“Seks, cinayet, delilik ve tıp bilimi. Gerilim tarzı romanların okuyucuları daha fazla ne isteyebilir? Tedirgin edici, sürükleyici bir roman.”
—Michael Palmer -

Dikkat Spoiler Var
Eğer Yukarda Yazılanlardan Tatmin olup kitabı okumaya karar verdiyseniz aşağıda yazılanları okumanıza gerek yok.

Jonah Wrens işinde oldukca başarılı ,adeta büyüleyici bir psikiatristtir.Konuşması ses tonu deneyimi ve sorularıyla neredeyse karşısındakinin zihnini okumakta ve en içine kapanık kişilerin bile içini dökmesinin yolunu bulmaktadır.Onunla konuşanlar kendini hipnoz edilmiş gibi hissetmekte ve daha önce kimseye anlatmadıkları anlatamadıkları seyleri ona anlattıklarını söylemektedir.Güven veren bir duruşu vardır.Gezici doktordur.ihtiyac duyuldugunda bir iki haftada bir yer degiştimektedir.DAHA ÖNCE ÖLDÜRDÜGÜ 12 KİŞİye birde son iş degiştirmesi sırasında yeni görev yerine giderken otobanda öldürdügü kişiyi de eklemiştir.ÖLDÜRMEK İSTEMEMEKTE ancak müthiş aÇLık duymaktadır adeta kriz geçirmektedir.BU anlarda daha öldürdügü kişileri aklına getirmekte ve vazgecmesi için cabalamaktadır.ancak kendisi ilede hesaplaşma içine girmekte ve hep yenik düşmektedir.Otobanda kendisinin önünde giden bir arabayı takip eder ve arabadaki kadını da öldürür.öldürdükten sonra vicdanını rahatlatıcı sebepler bulmaktadır.mesela molada öldürdügü kadın için şöyle der’’ benim nasıl öldürmeye ihtiyacım varsa bu kadınında öldürülmeye ihtiyacı var.yoksa neden etrafta bizden başka kimse olmasın yani cinayet için önceden ayarlanmış gibi her şey’’ öldürmeden önce kurbanları hakkında en özel konuları ögrenmek istemektedir.buna ihtiyac duymaktadır.sürekli sorular sormakta ve kurbanın geçmişnde cekmiş olabileecegi acıları ögrenmek istemektedir.Ve bu anlarda kimse elinden kurtulamamaktadır.

FBI uzun bir süredir otoban katilinin peşinde olmasına ragmen hiçbir iz bulamamıştır.cinayetler hep farklı yerlerde işlenmiştir.12 ceset 12 eyalet.şimdiye kadar elde ettikleri tek bilgi budur.

Frank Clevenger de işinde son derece iyi bir adli psikiatristir.FBI dan beraber calışma teklifi gelir.Bu işin üzerine gitmeyi o da cok istemektedir ancak bir erkek cocuk evlat edinmiştir ve onun gelecegini düşünmek zorundadır.Billy, Clevengerin evlat edindigi genç bir erkek cocugudur.Babasının annesini öldürmesi ile dagılan Billy Babasını tutuklatan Clevenger ile yaşamaktadır ve iyi cocuk olma yolunda caba sarfetmemektedir.Okulda mariuhana vb uyuşturucu kullandıgı ve satttıgı iddiası nedeniyle Okuldan atılır.Clevenger onu tedavi ettirmek istemektedir.

Jonah Wrens yani otoban katili Clevengere mektup gönderir.Ve kendisini tedavi etmesini ister.Yakalanmadan tedavi edilmek istemektedir.Ve clevengere gelen mektuplara karşılık clevengere söyle bir teklifte bulunur.Mektuplaşma Newyork times aracılıgı ile olsun.Yani katil Clevengere farklı adreslerden mektup gönderecek ve karşılık olarak yazılan mektup New york times aracılıgı ile katile ulaşacaktır.

Jonah Wrensin başından gecenleri anlattıgı mektuplar New York Times'ta yayınlanmaktadır.

Katil bir mektubunda annesini cok sevdigini ancak babasının hiç iyi biri olmadıgını annesini ve kendisini sürekli dövdügünü söylemektedir.Ve küçükken bir dogum günü partisi düzenlediklerini arkadaşlarının ona bir sürü güzel oyuncaklar aldıgını ancak parti sona erip herkes gidince babasının eve geldigini ,annesini ve kendisini dövdügünü oyuncaklarını kırdıgını söyler.Fakat bir ayrıntıyı Billy dışında kimse görememiştir.Clevenger ile arasının iyi olmadıgı bir dönemde şehir dışında arkadaşının ailesine ait boş bir evde birkaç gün kafa dinlemeye giderken bir tane Gazete alır ve katilin mektubuna göz atar.Katil annesini cok övmekte ve mektubun bir yerinde babası kendisini döverken annesinin bir köşeye büzüşmüş ona el salladıgını gülücükler attıgını öpücükler yolladıgını yazmıştır.Billy de babasından cok eziyet görmüştür.Ancak bu sahne böyle olmamalıdır ona göre . Çünkü Billy babasından dayak yerken annesi karşısına geçip ona gülücükler savurmamış tam tersine bu durumu görmemek için banyoya sıgınmıştır.Billy Clevenger'e barıştıklarında kendi fikrini söyler.Jonah ın dayak yedigi kişi aslında cok sevdigi annesidir.Ancak aynı zamanda ona en yakın kişidir.Kendisini dövdügü zamanlarda annesini başka hayal etmekte ve kendisini dövenin babası oldugunu düşünmek istemektedir.Kafasında canlandırdıgı ve istedigi anne ise ona gülücükler gönderen el sallayan bir annedir.Romanın bu kadarını anlatmak yeterli..gerisini alıp okuyarak ögrenebilirsiniz.OLDUKCA SÜRÜKLEYİCİ.Tüyler ürperten bir gerilim kitabı. Katil yakalanıyormu kim ona cok yaklaşabiliyor.Öldürmeye devam ediyormu.hepsi merak edebileceginiz kısımları.

7 Yorum:

üsenmemis yazmış helal olsun walla :) aksam okuyayım:)


hohoyy yazıyı okuyunca bile tırstım :) okumalıyım :)


KUpa Kızı: kitabımı okuyacaksın :)

Mia : Bu kitabı Okumanı sağlamış olursam.Okuduktan sonra teşekkürlerini bana sunabilirsin :)


Kitabı mı okuyacaksın derken..hani aakşam okuyayım dedin ya.şakaydı.bi daha derse geç kalmaya 3 dk kala yorum yapmayacam..çünkü yanlış anlaşılıyo... :) özür :(


ben yeni alınmıs kitapları sevmiyorum fd.. ikinci ücüncü ve hatta dördüncü ellerden birisi oldum hep:D bu kitabı istiyorum :D


göndereyim o zaman :)


.........♫ Ne Dinliyorum ♫.........


Angus & Julia Stone - Paper Aeroplane
Ne Dinledim ?              Ŧคtเђ

Son Güncelleme

  • Le Renard Et L'enfant - Yıllar önce izlemiş olduğum ve belirli aralıklarla defaaten izleyip nasip olursa bir kaç kez daha izlemeyi düşündüğüm benim için özel bir film...
    1 yıl önce

------------Süper Lig--------------Ne Okuyorum ?

Nice Things

Haftanın Blogu                     Haftanın Yazısı

Haftanın Videosu              Haftanın Fotoğrafı

Herkesin Bir Popisi Vardır

Related Posts with Thumbnails

Sohbet Koyu.. Sen de Katıl !

................Çay da var hem. Çay içen mi?...........


................Çay Erdal Bakkal'da içilir ................

Son Yorumlar