Nays T!ng
"Gerçeğ!n Kenarından Hayatın Düzen!ne..."

Yarasalar

Etiketler: , ,


Geçmişin, acı tecrübelerin ve hataların volume denen şeyi azaltır. Bi gün bakarsın film olmuş sessiz film. Kısılır sesin, kırılır cesaretin. Yürümeye yeni başlamış bir çocuğun bir müddet sonra eskisinden daha şapsal yürümesi gibi biraz. Düştüğü için korkmuş olmaktır onu olması gerekenden daha geride yapan. Tecrübelerin, ağız boşluğunu karanlık bir mağara olarak kullanan yarasalara dönüşür birer birer. Harflerle beslenirler bu yarasalar. İçinden geçenleri ne zaman kelimelere dökmek istesen, söylemeye çalışsan yarasalar duygu kervanını talan eder ve kelimelerindeki harfleri yerler. Kervandan pek az harf kurtulup sese dönüşür ama ne fayda ? Eciş bücüş, saçma sapan kelimeler yığını olmuşlardır hepsi çoktan. Anlayamazlar seni. Anlatamazsın zira kendini. Kötü hatıralarından acı tecrübelerinden meydana gelip çoğalan bu yarasaları yok etmenin yolu aç bırakmaktır onları. Ve onları aç bırakmanın tek yolu susmaktır. Susuyorum çünkü artık kendimi anlatamıyorum. Bundan böyle beni anlamak istersen sözlerime değil gözlerime bak. Orada yarasalara yem olmaktan korkan kelimeler bulacaksın. Hiç yola çıkmayacak bir duygu kervanı göreceksin.

4 Yorum:

bırak aç kalsınlar;bi süre sonra nasılsa hepsi açlıktan bitap düşücek..ama sen ve düşüncelerin büyümeye devam ediceksiniz;sonra bi gün mağaranın kapısı açılıcak büyük bir gürültüyle ve gün ışığını gören güçsüz yaratıklar oracıkta can vericek;artık daha güçlü olan kelimelerinse özgürlüğe doğru kanat çırpıcak hiç durmadan..

ve bence de sadece bizim bildiğimiz bi yer olmalı uzaklarda sığınmak istediğimi..trenle çıktığımız uzun bi yolculukta yine sadece bizim bildiğimiz o büyük ağacın yanından geçerken sessizce trenden atlayıp, boyu aşan otların arasında güçlükle ilerlediğimiz;ama sonunda vardığımızda kocaman güçlü kollarıyla bizi karşılayabilicek bi yer..


şu kıskanılası hayalgücünü benimle bölüşürmüsün... :)


Dr.eamer : var mı öyle bi yer ?

Taze Kahve : Sen de hayalgücünü paylaşırsan benimle neden olmasın :)


Hello, Kısaca Fd.

 Lovely and sweet your works !!
 with awe inspiring...

Thank you World-wide LOVE and, encouragement.

The traditional celebration, with kimono infants.

Japanese colored leaves, in heartwarming space.

The prayer for all peace.

Have a good weekend.
Greetings.
From Japan, ruma ❀


.........♫ Ne Dinliyorum ♫.........


Angus & Julia Stone - Paper Aeroplane
Ne Dinledim ?              Ŧคtเђ

Son Güncelleme

  • Le Renard Et L'enfant - Yıllar önce izlemiş olduğum ve belirli aralıklarla defaaten izleyip nasip olursa bir kaç kez daha izlemeyi düşündüğüm benim için özel bir film...
    1 yıl önce

------------Süper Lig--------------Ne Okuyorum ?

Nice Things

Haftanın Blogu                     Haftanın Yazısı

Haftanın Videosu              Haftanın Fotoğrafı

Herkesin Bir Popisi Vardır

Related Posts with Thumbnails

Sohbet Koyu.. Sen de Katıl !

................Çay da var hem. Çay içen mi?...........


................Çay Erdal Bakkal'da içilir ................

Son Yorumlar