Nays T!ng
"Gerçeğ!n Kenarından Hayatın Düzen!ne..."

Naber Dünya ?Dünya çapında bir ikiyüzlü olan, seçim kazanmak için içindeki ırkçılığı etrafa tükürükler saçarak haykıran, Hz. Muhammed'e hakaretler içeren karikatürleri yayınlayanmasına "özgürlük" diyerek destek verirken "Ermeni Soykırımı Olmamıştır" diyecek herkesi hapse attırmak için yasa çıkartan Sarkozy'nin Fransa macerası sona erdi. Hıyarım var diyene elinde tuzlukla koşar gibi Libya'ya bomba yağdırma yarışına giren Sarkozy' e sormak lazım acaba petrol için mi saldırdın yoksa Kaddafi'ye ödemeye yanaşmadığın milyarlarca dolar borç için mi ? Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı sakız çiğneyerek karşılayan bu saygısız acaba soruyor mudur kendine "Neden anketlerde Avrupa'nın en sevilmeyen Lideri oluyorum?" diye. Çünkü en başta ırkçıydı, İslam karşıtıydı, Türk düşmanıydı, kendi halkını bile zengin-fakir, öz- sahte diye ayırıyordu, para için herkesi satıyordu, Afrikalılara hakaretler savuruyordu, tüm dünya onu ciddiyetsiz ve görgüsüz olarak tanımlıyordu ve kendisiyle röportaj yapan onlarca muhabir onun düşük zekaya sahip, kendi tarihinden habersiz bir cahil olduğunu düşündüklerini itiraf ediyordu. Onun devri kapandı artık. Belki yeni bir Fransa çıkmayacak karşımıza ama en azından cahilliğinden şüphemizin olmadığı faşist bir adam yok bu önemli ülkenin başında artık.20 ülkeden 16 bin kişiye "Kıyameti göreceklerine inanıp inanmadıkları" sorulmuş ve elde edilen sonuca göre insanların yüzde 15'i kıyameti göreceklerine inanıyormuş. Kıyameti göreceklerini düşünenlerin oranının en yüksek olduğu 2 ülkeden biri Türkiye. Araştırma Maya takvimi ile ilgili söylentilerden yola çıkılarak yapılmış ama bizim insanımızın çoğunun Mayalardan haberi bile yok belki, kıyameti göreceğine inananların yüzde 22 olduğu güzel ülkemin güzel insanları, eminim toplumun bozulan mayasından yola çıkarak böyle söylemiştir. Mayalar da kim çağam !


Geçtiğimiz ay başbakan Erdoğan Çin'e ziyarette bulunmuştu. Bu ziyarette bir çok anlaşma yapılmıştı. Bu anlaşmalardan biri de televizyon dünyası ile ilgili. Bizim devlet televizyonlarımızda Çin filmleri ve dizileri yayınlanıyor onlarda neden yayınlanmasın denilmiş ve iki Trt dizisi satılmış. Çin devlet televizyonunda yayınlanacak dizilerden biri "Leyla ile Mecnun" diğeri "Seksenler" . "Çin Malı" kalitesinde dizilerini ödüle boğan kanallar mesajı almıştır umarım.


Gelelim bizim ülkemizden tam da bizim ülkemize has bir habere. Denizli'nin Tavas ilçesinde yol yapımında görev yapan 22 yıllık inşaat ustası Erkan Taş, rüyasında çalışma yaptıkları bölgede bir yerde define görünce kazı izni alarak definenin peşine düşmüş. Gülmeyin hemen. Siz de olsanız aynı şeyi yapardınız. En azından bir ömür o ihtimali düşünmemiş olacak. O değil de benim gördüğüm rüyalar pek normal değil bu aralar. Rüya işlerine kim bakıyor hacı ? Rüyada fotoğraf çekmek ne lan ? Salak gibi bir fotoğraf çekebilmek için bütün gece koşturuyorum albüm yaptığımı sanarak. Üstelik bütün uğraşlarıma rağmen çekemeden uyandığım bir fotoğrafa üzüldüm geçen sabah. İyi değilim ben. Evet.


Öğrencilere dağıtılan sütün öğrencilerin zehirlenmesine yol açtığı iddialarıyla başlayan tartışmalar devam ederken memurlar da süt istemiş. Bu haberi duymadan sadece bir saat önce twittera şöyle yazmıştım ; Annem başbakan olsa tüm devlet çalışanlarına öğlen arasında salçalı ekmek dağıtılıdı. Anayasa da basit "hava kararmadan evde ol"

Bugünlük bu kadar yeter. Arada böyle haberleşiriz böyle.
2 Yorum:

Sarkozy'yi de hiç sevmezdim zaten.Ciddiyetsiz suratında sürekli lakayt gülümse olan önemsiz birisi.
Yalnız inşaat ustamız bulmuş mu bir şeyler merak ettim? :D


Sanmam bulmuş olsun. Olsa haber olurdu :)


.........♫ Ne Dinliyorum ♫.........


Angus & Julia Stone - Paper Aeroplane
Ne Dinledim ?              Ŧคtเђ

Son Güncelleme

  • Le Renard Et L'enfant - Yıllar önce izlemiş olduğum ve belirli aralıklarla defaaten izleyip nasip olursa bir kaç kez daha izlemeyi düşündüğüm benim için özel bir film...
    1 yıl önce

------------Süper Lig--------------Ne Okuyorum ?

Nice Things

Haftanın Blogu                     Haftanın Yazısı

Haftanın Videosu              Haftanın Fotoğrafı

Herkesin Bir Popisi Vardır

Related Posts with Thumbnails

Sohbet Koyu.. Sen de Katıl !

................Çay da var hem. Çay içen mi?...........


................Çay Erdal Bakkal'da içilir ................

Son Yorumlar