Nays T!ng
"Gerçeğ!n Kenarından Hayatın Düzen!ne..."

Gitti de Gelmedi Yavrum


Yazamıyorum. Aklıma bir sürü şey geliyor oysa. Gerçeğin kenarından hayatının düzenine bir sürü şey. Ama yazamıyorum. İçimden bir araya getirdiğim kelimeler her gün bombalanıyor. Her biri bin parçaya ayrılıp uzaklara savruluyor. Harfler öyle bir savruluyor ki; bulamıyorum tekrar, öyle bir yanmış oluyor ki kelimeler ; tanıyamıyorum. Sevmekle ilgili düşünürken uyuya kaldığım gecenin sabahında bir şehit haberi geliyor. Sevmek, sevgi, sevgili, sevda ... gibi kelimelerimi o vatan evlatlarının bedenlerine sarıp toprağa veriyorum. Bir gün aşk ile ilgili şeyler düşünüyorum. Yazmak için bilgisayarın başına geçiyorum. Gazetelerde yeni şehit haberlerine rastlıyorum. Aşk, dost, arkadaş, sadakat gibi kelimelerimi de onlara sarıyorum. Her gün başka bir şehit haberi geliyor ve her gün başka kelimelerle vedalaşıyorum. Geriye kan, savaş, şehit, feryat, figan, acı, ağıt gibi kelimeler kalıyor. Ne yazmaya fırsat veriyorlar ne de yazmaya yetecek kelimelerim var artık.

Bugün oturup bir gazetenin sitesinde "şehit" kelimesini arattım ve son bir ayın haberlerine baktım. 800 den fazla haber vardı. Tek tek okudum. Oysa aylardır kaçıyorum televizyonlardan, gazetelerden, radyolardan... Bugün hepsini okudum. Ve bir derleme yaptım. Eksiği var fazlası yok. Keşke tek bir haber tek bir sonuç çıkmasaydı. Ama "her şey ortada" maalesef .

06 Ağustos 2012 Pazartesi:
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 14 günden beri çatışmalar devam ederken, bu kez de PKK’lılar Çukurca’da saldırıya geçti.Geçimli Jandarma Karakolu’na yapılan saldırıda 6 asker ile 2 köy korucusu şehit oldu.

08 Ağustos 2012 Çarşamba : Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı'nda teröristler tarafından yapılan saldırıda 1 uzman çavuş şehit oldu

09 Ağustos 2012 Perşembe : İzmir Foça'da askeri araca bombalı saldırı düzenlendi ve 1 asker şehit oldu.

17 Ağustos 2012 Cuma: Van'ın Edremit İlçesi'nde depremzedeler için kurulan konteyner kentin güvenliğini sağlayan polis ekiplerine düzenlenen saldırıda Polis Memuru Abdurrahman Doğan şehit oldu. Olayın ardından saldırganların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı

18 Ağustos 2012 Cumartesi : Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerin yola döşedikleri mayınlardan birinin patlamsı sonucu 1 asker şehit oldu. Patlamanın ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

20 Ağustos 2012 Pazartesi : Hakkari-Van Karayolunun 25. kilometresinde bulunan Erziki Tüneli mevkiinde devriye görevi yapan askeri zıhlı aracın geçişi sırasında önceden yola döşenen mayın büyük bir gürültü ile patlatıldı. Patlama ile birlikte kirpi tipi askeri araç Zap Suyu'na uçtu. Hain saldırıda 2 uzman çavuş şehit oldu, 1 er yaralandı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

20 Ağustos 2012 Pazartesi : Gaziantep'te Karşıyaka Polis Merkezi önünde bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 9 kişi öldü, 69 kişi de yaralandı.

21 Ağustos 2012 Salı : Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyü yakınlarında askerleri taşıyan sivil plakalı araç şarampole yuvarlandı. Kazada 9 asker ile 1 korucu şehit oldu, 11 kişi de yaralandı.

22 Ağustos 2012 Çarşamba : Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde askeri konvoyun geçişi sırasında art arda 4 mayın patladı. Güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çatışma çıkarken, olayda 5 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı.

23 Ağustos 2012 Perşembe : Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Derecik beldesindeki 2. Hudut Tabur Komutanlığı ile Umurlu Karakolu'na havan topu ve roketatarlarla eş zamanlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında çıkan çatışmalarda 1 asker şehit oldu, 2'si ağır 4 asker yaralandı.

28 Ağustos 2012 Salı :Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 22 Temmuz'da inişe geçtiği sırada düşen ve 5 askerin şehit olduğu helikopter kazasından yaralı kurtulup GATA'ya kaldırılan 32 yaşındaki Yüzbaşı Barış Kırıcı, yaşam savaşını kaybetti.

03 Eylül 2012 Pazartesi : Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne dün gece kalabalık PKK'lı grubunun uzun namlulu silahlar ve askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı.

04 Eylül 2012 Çarşamba : Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.

05 Eylül 2012 Çarşamba : Afyonkarahisar'da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'na bağlı Mühimmat Depo Komutanlığı'nda, el bombalarının depolandığı cephanelikte meydana gelen patlamada, 25 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldı.

06 Eylül 2012 Perşembe : Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yapımı süren karakol inşaatına PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda 1 köy korucusu şehit oldu. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

07 Eylül 2012 Cuma : Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş 27 yaşındaki İlhan Akkoç'un, şehit düştüğü bildirildi.

08 Eylül 2012 Cumartesi : ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'ne bağlı Mezra Beldesi'nde arazi arama ve tarama faaliyeti sürdüren askerlerin geçişi sırasında, PKK'lılar tarafından önceden yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu bir uzman çavuş şehit oldu. Bölgede operasyon başlatıldı.

09 Eylül 2012 Pazar : Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit olurken, 7 asker yaralandı. Çok sayıda terör örgütü mensubunun da etkisiz hale getirildiği belirtilen çatışmanın ardından bölgede başlatılan hava destekli oporesyanlar sürüyor.

11 Eylül 2012 Salı : İstanbul Sultangazi Polis Merkezi'ne 'vatandaş' gibi gelen canlı bomba, intihar saldırısı gerçekleştirdi. Karakolun girişindeki x-ray cihazının yanında beraberinde getirdiği el bombasını attıktan sonra üzerindeki bombayı patlatan canlı bomba olay yerinde parçalanırken bir polis memuru şehit oldu, 4'ü polis 3'ü vatandaş 7 kişi yaralandı.

12 Eylül 2012 Çarşamba : Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Zorgeçit Köyü kırsalında gün boyu devam eden operasyonlarda 25 terörist etkisiz hale getirilirken 2 asker de şehit oldu.

13 Eylül 2012 Perşembe : Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki uygulama noktasında teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan polislerden biri tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

14 Eylül 2012 Cuma : Hakkari Valiliği, Şemdinli ilçesi Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı'na teröristlerce yapılan saldırının ardından çıkan çatışmada, 1 korucunun şehit olduğunu, 6'sı asker 9 kişinin yaralandığını, 10 teröristin de etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Çatışmanın yaşandığı bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

15 Eylül 2012 Cumartesi : Hakkari-Çukurca karayolunda askeri birliğin geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

16 Eylül 2012 Pazar : Bingöl'ün Karlıova İlçesi yakınlarında, polisleri taşıyan midibüsün geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 8 polis şehit oldu, 7 polis yaralandı.

18 Eylül 2012 Salı : Bingöl'de izinden dönen 200 askeri taşıyan 3'ü otobüs, 2'si minibüs olmak üzere 5 sivil araç ile 10 zırhlı aracın bulunduğu askeri konvoya teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 10 asker şehit oldu, 70 asker yaralandı.
5 Yorum:

http://beyazkedi-silbastanbaslamakgerekbazen.blogspot.com/2012/09/yuregimde-adn-kederle-degisti.htmlgozyaslarımız bıttı..
sehıt haberlerımız bıtmedı :(


yakında hükümet 1-2-10-17 eylül tarihlerinde şehit vermedik diye teselli edecek.. halk kanacak.. bu böyle devam edecek.. YAZIK!


HERGÜN ARDI ARDINA ŞEHİT HABERLERİYLE SARSILIYORUZ!

PEKİ YA ANA-BABA OCAKLARI NE DURUMDADIR!

ÇOK HEM DE ÇOK ÜZÜCÜ YAŞADIKLARIMIZ!

Vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden düşmanların! haince tuzağına düşürülerek hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize, Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum!..


Ben de kaçıyorum hep bu haberlerden.Allah şehitleri rahmetiyle kuşatıyor muhakkak ama ailelerin imtihanı çok büyük. Sabır sabır ... diliyorum...


Her yıl Ağustos-Eylül aylarında yaşananlar aynı fakat bir farkla; şehit sayısı artarak yaşanması. Daha kaç yıl böyle gidecek, sonu nasıl olacak bilinmez. Yazıklar olsun ne diyelim.


.........♫ Ne Dinliyorum ♫.........


Angus & Julia Stone - Paper Aeroplane
Ne Dinledim ?              Ŧคtเђ

Son Güncelleme

  • Le Renard Et L'enfant - Yıllar önce izlemiş olduğum ve belirli aralıklarla defaaten izleyip nasip olursa bir kaç kez daha izlemeyi düşündüğüm benim için özel bir film...
    1 yıl önce

------------Süper Lig--------------Ne Okuyorum ?

Nice Things

Haftanın Blogu                     Haftanın Yazısı

Haftanın Videosu              Haftanın Fotoğrafı

Herkesin Bir Popisi Vardır

Related Posts with Thumbnails

Sohbet Koyu.. Sen de Katıl !

................Çay da var hem. Çay içen mi?...........


................Çay Erdal Bakkal'da içilir ................

Son Yorumlar